Prosinec 2011

Tajné deníky Charlotte Brontëové - Syria James

29. prosince 2011 v 9:39 | K. |  Brontë
Páni.. to to uteklo. A už je zase další rok za námi.. nicméně, začátek roku s sebou nepřinese jenom rok nový, ale čeká nás i české vydání Tajných deníků Charlotte Brontëové... Hurá.. :)
Kopíruji oficiální anotaci:
"Jistě by si mnozí přáli, aby slavná anglická spisovatelka Charlotte Brontëová po sobě zanechala utajovaný deníček - a proto je více než chvályhodné, že oblíbená Syrie Jamesová popustila uzdu své fantazii a na základě fiktivního nalezení zápisků vytvořila zdařilou, mimořádně čtivou knihu. Podařilo se jí vykreslit úchvatný portrét této význačné autorky devatenáctého století, která stvořila mimo jiné nezapomenutelnou Janu Eyrovou, a přiblížit i osudy celé její rodiny. Především se pak soustředila na vývoj Charlottina vztahu s Arthurem, jejím osudovým mužem..


163 let - Emily Bronte

19. prosince 2011 v 11:40 | K. |  Brontë
A máme tu další výročí. Dnes je to přesně 163 let od úmrtí Emily Bronteové. Zemřela 19. prosince 1848 v Haworthu.
Až do poslední chvíle odmítala lékaře a jakoukoli pomoc, a když už se pomoci lékaře podvolila, bylo již pozdě...

Z letopisů Angrie - Charlotte Brontë

17. prosince 2011 v 22:51 | K. |  Brontë
Tak jsem po milińech letech zpět... :D
Dneska jsem byla v knihkupectví a, jen tak čistě ze zvyku, se šla podívat do části, kde jsou knížky od Brontëových a Jane Austenové. Když tu náhle, se vedle Villette objevila růžová knížečka. Nadšeně jsem po ní sáhla... Z letopisů Angrie - Charlotte Brontëové. Měla jsem ohromnou radost.
O říši Angrii začala psát Charlotte už jako malá. Vytvořila ho společně s bratrem Branwellem a dohromady ho neustále rozšiřovali o nové a nové příběhy.
Opravdu, nakladatelství Daranus mi dělá radost. Agnes Greyová, Profesor, Emma, Villette a teď tohle. Ještě by to chtělo nové vydání Shirley..