Září 2011

Wuthering Heights 2011 - trailer

19. září 2011 v 21:34 | K. |  Brontë
Konečně zveřejnili trailer.. mě osobně moc nenadchl, ale já Na větrné hůrce nikdy moc na chuť nepřišla..
Nějak mi to blbne a nejde sem to video vložit, tedy odkaz...

Anna Karenina 2012

9. září 2011 v 18:14 | K. |  všemožné
Příští rok přivítají kina další zfilmovanou klasiku - Annu Kareninu. Joe Wright (Pýcha a předsudek) bude natáčet další zpracování této slavné knihy. A hlavní roli zde bude hrát Keira Knightly (Pýcha a předsudek). Dále se zde objeví Saoirse Ronan, Jude Law, Kelly Macdonald a Mathew Macfadyen(Pýcha a předsudek).
Tenhle román jsem nečetla, ale je na mém seznamu MUST READ a už se na něja nějakou dobu chystám. Ale až dočtu Jih proti Severu ..
I když nevím konkrétně o čem to je, těším se na to. Film Pýcha a předsudek se mi líbil moc.
A ještě tu hrají Keira Knightly a (hlavně) Mathew Macfadyen... :)


The Secret of Charlotte Brontë - Frederika MacDonald

5. září 2011 v 16:31 | K. |  Books worth reading
Toto je úplně první kniha, která se zaměřuje pouze na Charlotte a na to, co zažila v Bruselu. A napsala ji dokonce samotná studentka stejného penzionátu! Frederika MacDonaldová studovala v Penzionátu madame Hegerové sice až o 17 let později (1859), ale znala tak osobně povahy madame a monsiera Hegerových a celý penzionát. Kniha je navíc doplněna fotografiemi. A když byly roku 1913 zveřejněny Charlottiny dopisy panu Hegerovi, byla jako první, která na základě nich napsala biografii. Dopisy také tvoří součást knihy. A asi pro vás nebude veliký šok to, že v ČR publikována nebyla.


Ale pokud jste na tom s angličtinou dobře, můžete si ji přečíst... a to tady.

Brontë Festival of Women's Writing 2011

2. září 2011 v 14:09 | K. |  Brontë
Od 16. do 18. září proběhne v Haworthu, v Brontë Parsonage Museu, festival zaměřený na píšící ženy. Můžete tu potkat Moiru Buffini, autorku scénáře pro Janu Eyrovou 2011, a některé spisovatelky, které ale u nás nejsou moc známé.
Celý program je zde...

Wuthering Heights 2011

1. září 2011 v 11:27 | K. |  Brontë
Přicházím s tou zprávou poněkud pozdě, ale přece. Brzy se v kinech (alespoň v těch britských) objeví další verze Větrné hůrky. Což je podle mě dost brzy, poslední byla natočená roku 2009.


V hlavních rolích budou hrát Kaya Scodelario (Kateřina) a James Howson (Heathcliff).

Natáčelo se v Severním Yorkshiru. Farma ve vesničce Muker posloužila jako Větrná hůrka, fotografii jsem však bohužel nenašla.


Jako Drozdov bude použit Cotescue Park v Coverhamu.


Tak jsem zvědavá. Já osobně nejsem moc veliký fanda filmových zpracování Větrné hůrky... Uvidíme. Každopádně, 11. listopadu bude mít film premiéru v Anglii.