Jak mi Jane Austenová ničila život - Beth Pattilová

26. července 2011 v 14:36 | K. |  Books worth reading
Tak jsem se tak procházela po naší "skvěle" vybavené knihovně, dost zklamaná tím, že nemají ani jednu knížku, co jsem chtěla, když jsem si všimla této. A protože jsem neměla co číst a obsah zněl celkem slibně, vzala jsem si ji.
Kniha je psaná z pohledu Emmy Grantové, která se naprosto zničená vydává do Londýna na základě korespondence s jednou postarší dámou, která tvrdí, že vlastní ztracené dopisy Jane Austenové. Jednu věc jsem zapomněla zmínit - Jane Austenová je pro Emmu vše, přestože teď ji obviňuje ze svého neštěstí - Jane Austenová ji vnutila názor, že šťastné konce existují, čemuž až do dneška Emma s radostí věřila. Její víra se však zhroutila v hromádku prachu, když načapala svého muže s milenkou, která navíc zničila její akademickou kariéru. A proto vidí v těchto ztracených dopisech naději, jak se opět vrátit s hrdostí zpět na akademickou půdu.
Paní Parrotová, jak se ona dáma jmenuje, není připravená jen tak Emmě svěřit tajemství Janeina života. Emma musí prokázat, že je toho hodna. Čeká ji tedy několik úkolů, které musí splnit.
Do nesnadného řešení úkolů se navíc zamotává setkání s bývalým kamarádem, který o ni začíná projevovat zájem. Odpustí někdy Emma Jane Austenové a vrátí se ke svému původnímu přesvědčení, že na šťastných koncích přeci jen něco bude?


Knížka je taková oddychovka, nenáročná. Člověk nad ní nemusí moc přemýšlet, místy je i celkem vtipná. Nečekejte nějaký složitý děj s nenadálými zvraty. Nemůžu o ní říct, že by byla špatná, právě naopak, člověk si u ní krásně odpočine.
4. září vychází od této spisovatelky další, podobně laděný příběh, Jak mi pan Darcy zlomil srdce. Určitě si to přečtu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama