6.kapitola

28. října 2010 v 15:04 | Kitty |  Zapomenuté vzpomínky


Bylo více než jasné, že u snídaně mohu jisto jistě počítat s jeho přítomností. Při pohledu do zrcadla jsem došla k názoru, že vypadám naprosto příšerně. Obličej jsem měla celý oteklý. Ponořila jsem ruce do studené vody a opláchla si obličej. Vypila jsem sklenici vody a ještě deset minut zůstala v klidu sedět. Oči jsem měla naprosto suché. Trochu jsem se upravila a vyšla z pokoje. Kráčela jsem vstříc osudu s otázkou :,,Co dalšího mi přichystáš?"
Ke snídani jsem přišla mírně pozdě, což asi nebylo vhodné vzhledem k tomu, že jsme dívky vedli k dochvilnosti a jiným ctnostem.
Ihned po vstupu do místnosti jsem pátrala očima a brzy jsem ho spatřila. Seděl na konci stolu, určeným učitelům. Jeho zrak spočíval na mě. Přešla jsem rázným krokem přes jídelnu a usedla na své obvyklé místo v čele stolu na druhém konci. Již jsem nebyla středem jeho zájmu. Jednalo se o pouhý prvotní zájem, vyvolaný pozorností, kterou jsem na sebe strhla pozdním příchodem. O nic více.
K snídani jsme měli, myslím, křupavé rohlíčky s marmeládou. Ale jak chutnaly si nevzpomínám. Celou snídani jsem po očku sledovala dvojici, sedící naproti, a zřejmě se dobře bavící, dvojici zapředenou do důvěrného rozhovoru.
Seděla jsem pravým bokem ke stolům žaček. Cítila jsem, jak mě někdo propaluje pohledem. Neodolala jsem se. Otočila jsem a téměř okamžitě se střetla s krásnýma modrýma francouzskýma očima, jež neustále těkaly od oné dvojice a mě. Společně jsme pozorovaly onu dvojici výborně se bavící. Společně jsme pozorovaly Edwarda a Anne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ellinka Ellinka | 28. října 2010 v 16:05 | Reagovat

Skvěle... ale jsem trošku mimo, bo nevím, KDE se vlastně ti dva už setkali... To je jako příběh po tom, co J. odešla z Thornfieldu?

2 Ellinka Ellinka | 28. října 2010 v 16:05 | Reagovat

... jo a hezký nový design  :o)

3 Kitty Kitty | 28. října 2010 v 18:20 | Reagovat

[1]: jo jo,je to po Janině odchodu z T. ae to je myslim v nejake predchozi kapitole zmineno. a kde se potkali? nevim koho myslis. Jestli Jane a Rochestera...tak viz 5.kapitola.Rochester přiveze Adélku do té školy. A pokud myslíš Rochestera a Anne tak ti se potkali poprvé, když Rochester přijel do školy. Pokud si to myslela jinak, klidně napiš. Je možný, že jsem to nenapsala srozumitelně. jinak díky za pochvalu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama