2.kapitola

30. září 2010 v 20:49 | Kitty |  Zapomenuté vzpomínky
Zatím se toho moc neděje. ↓


                       První měsíc se celá škola rozjížděla. Všude byl zmatek a nejhorší bylo, když do toho všeho přijeli první žačky. Informace o tom, že se zde otevírá škola, se velmi rychle rozkřikla. Nevím, zda-li je lákal takový výčet předmětů, jež jsou zde vyučovány, nebo cena. Cena za každou žačku se stanovovala dle toho, jaký měla rodina příjem. V jedné třídě se tak sešly dívky, které dříve zametaly dvorky, a dívky, jež byly zvyklé na to, že je každý obskakoval. Nestrpím zde žádné povyšování, s tím jsem rodiče informovala hned na začátku a až na výjimku, souhlasili.
Tím jsem učila dívky nedbat předsudků, spojených s množstvím majetku. Věřila jsem, že ať chudé či bohaté dítě má stejný mozek a stejnou možnost dostat do něj vědomosti. Nepřipadalo mi správné, aby chudí měli být jen kvůli nedostatku finančních prostředků, připraveni o ten nádherný pocit vědět a znát.
                        Byly jsme opravdu zahrnuty přihláškami, že mi s tím musela pomáhat jedna z učitelek, Anne, jelikož jsme se nestíhaly tím vším probrat.
Někde v Anglii:
Věděl, že ji musí poslat do školy. Měl za ni zodpovědnost. Ano, musí. Bral tu zodpovědnost velmi vážně. Už dlouho nad tím přemýšlel. Ale až teď, při čtení novin, při čtení onoho konkrétního inzerátu se rozhodl. Škola slečny Eyrové. To jméno znělo tak mile. Líbilo se mu. Věřil, že se jí zde bude líbit a že ona slečna bude velmi schopná. Stačil jeden dopis a bylo rozhodnuto. Pojede do školy Jany Eyrové.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 EllinkaD EllinkaD | 1. října 2010 v 7:20 | Reagovat

No vítám Tě  :o)  Takže jsme se dočkaly dalšího pokračování... Super...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama