Září 2010

Lost in Austen

30. září 2010 v 21:22 | Kitty |  Movies worth seeing
Tak jsem zkoukla sérii Lost in Austen. Amanda Price žije knihou Pýcha a Předsudek. Když se v její koupelně objeví Elizabeth Bennetová, myslí si, že má halucinace. A nakonec se dostane do samotné knihy místo Elizabeth. Film je plný zmatků, jak se Amanda snaží držet schématu knihy. A navíc je tu pan Darcy, do kterého byla zamilovaná jen prostřednictvím slov... a teď mu stojí tváří v tvář..
lost in austen
Já vím, někteří velikánský fanoušci Jane Austen by to mohli nazývat kazením díla, ale nejsem náročný divák a fakt se mi líbilo.

Brontë 2013?

30. září 2010 v 21:14 | Kitty |  Brontë
Tak jsem na imdb.com našla, že by se snad měl natáčet film o sestrách Brontëových. Tedy, takovou informaci jsem už slyšela, ale film se stále neobjevoval. A u této verze je rok 2013. Podle všeho to vypadá, že by měl být na dva díly. Jedině dobře. Takový film bych určitě uvítala. Vůbec se ještě neví, kdo by měl koho hrát. Film je úplně v počátcích.

2.kapitola

30. září 2010 v 20:49 | Kitty |  Zapomenuté vzpomínky
Zatím se toho moc neděje. ↓

Jane Eyre soundtrack

19. září 2010 v 16:46 | Kitty |  Jane Eyre
Krásný soundtrack k některým verzím Jany Eyrové...
1996

1970

2006

Jana Eyrová v divadle

18. září 2010 v 12:16 | Kitty |  Jane Eyre
Jane Eyre je ke shlédnutí v našich divadlech, a to v divadle abc v Praze.
jana eyrova v divadle
Hlavní role hrají: Jana - Evellyn Paoláková
                      Rochester  - Hynek Čermák

Dívala jsem se na video, co je dostupné na stránkách divadla...
Přijde mi, že je ten příběh brán z jiného úhlu. Neviděla jsem to, takže nemůžu soudit... Ale ta ukázka mě nějak moc neoslovila.
Viděl jste to někdo?

Oddací list Charlotte

16. září 2010 v 18:42 | Kitty |  Brontë
Na téhle stránce jsem narazila na oddací list Charlotty Brontëové s Arthurem Bellem Nicholsem, který několik let pracoval pro jejího otce. Od něho si také sestry vypůjčily příjmení, když vymýšlely své pseudonymy.
Oddací list charlotte bronteove

Bell Chapel

11. září 2010 v 14:16 | ... |  Brontë
Tohle je pozůstatek kaple v Thorntonu, kde Patrick Brontë dřív kázával...Charlotte, Emily, Branwell a Anne zde byli pokřtěni.
Bell chapel interier
early bell chapel
1
Bell chapel
          Google obrázky

1.kapitola

11. září 2010 v 11:35 | Kity |  Zapomenuté vzpomínky

Haworth - foto

11. září 2010 v 11:27 | ... |  Brontë
Haworth je vesnička poblíž Bradfordu, v Západním Yorkshiru, v Anglii. Haworth je znám díky sestrám Brontëovým, které zde žily.
1
2
3
4
5
6
7
8

Prolog

3. září 2010 v 21:19 | Kitty |  Zapomenuté vzpomínky
Tak jsem něco napsala a dávám to sem. Je to jen začátek té další povídky, uvidíme...↓

Chvilka poezie....:D

3. září 2010 v 19:28 | Kitty |  Jednorázovky
Tak jsem zase jednou básnila.:D a tohle z toho vylezlo. Původně to měla být píseň nebo báseň k mé povídce Silnější než cokoli. Nakonec jsem ale zjistila, že se to hodí i k samotné knížce. (Mělo to být něco na způsob písně, kterou zpívá pan Rochester Janě v Janě Eyrové.) Tak vás opět prosím o komentáře...

Vše, co znal jsem dřív,
všechno změnila,
byl jsem k Slunci blíž,
čas mi zrychlila.

Vše nepochopitelné
jsem záhy pochopil,
své srdce jsem
v moři lásky utopil.

Když zmizela,
Slunce zapadlo,
Takovou měla moc!
den změnila v černočernou temnou noc.
Když zmizela,
mé srdce kleslo do hlubin.
Když zmizela,
mé blízké Slunce
zahalil stín.

Poté, kometa prolétla nebem,
letící tím správným směrem,
jak opět spatřit hvězdy zářivé
do roucha nadějé zahalené.
Hvězdy vedly mne do záře slunečné,
ona byla Slunce mé.


Hm?


Norton Conyers...skutečný Thornfield?

3. září 2010 v 17:29 Jane Eyre
Tohle je článek převzatý z Ellinky blogu. ellinky.blog.cz Díky moc ^_^
Toto jsoou fotografie odkrytého podkroví z panství Norton Conyers v Derbyshire. V roce 1839 tam Charlotte Brontëová pracovala jako guvernatnka u rodiny Grahamových a dům se stal předlohou pro Thornfield z jejího nejslavnějšího románu "Jane Eyre". Tajná chodba, vedoucí z prvního patra až do věže, byla znovuobjevena až v roce 2004, do té doby  o ní kolovaly jen legendy - o tom, že tam kdysi byla držena nějaká šílená žena. Podle této staré legendy Charlotte stvořila šílenou paní Rochesterovou, kterou její muž vězní nahoře ve věži v tajné místnosti...
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
...a takhle to vypadá v místnosti, kterou v roce 2004 odkryli ...

Bezejmenná

1. září 2010 v 15:57 | Kitty |  Jednorázovky
Tak jsem zkusila napsat jednorázovku. Se smutným koncem. Nvm, je to moje první jednorázovka, tak o5 prosím o komentáře. Dík↓

Rozcestník-My Fanfiction

1. září 2010 v 15:42 | Kitty |  Jane Eyre - my fanfictionCo by se stalo, kdyby Jana souhlasila, že odjede do Indie s Janem Křtitelem, ovšem pouze jako jeho sestra, bez svatby. Co se stane, když na palubě potká pana Rochestera? Odpustí mu? Vrátí se k němu?
Dokončená
thinkheart.gif image by Salisko

Takže zatím je tu pouze jedna povídka na pokračování a jedna jednorázovka. Prosím o komenty, i kritiku, protože mi to pomůže zlepšit se v psaní.
Mám vymyšlenou další, na díly, jmenuje se Zapomenuté vzpomínky. Uvidím, jak to budu stíhat.

Jane se splnil její sen, má vlastní školu. Avšak jejich životy se opět protnou. Věci se ale změnily. Proč je vůči ní lhostejný? A co s tím má co dělat Janeina přítelkyně Anne?
Rozepsaná

The Secret, The Green Dwarf, The Foundling, Tales of Angria,... - knihy Charlotte Brontëové

1. září 2010 v 12:24 | Kitty |  Brontë
Charlotte Brontëová byla skvělá spisovatelka, stejně tak jako její sestry. Sestry Brontëovy si získaly pozornost díky svým nádherným knihám plných lásky, ale i nenávisti, ironie a bolesti,avšak hlavně plných opravdových pocitů.
Charlotte nenapsala pouze čtyři nejznámější romány(Jane Eyre, Villette, The Professor, Shirley), napsala i kratší knihy, které nejsou téměř nikdy zmiňovány a nejsou ani přeloženy do češtiny(kromě dvou kapitol Emmy -Charlotty nedokončeného románu- v knize Emma Brownová.

Tales of Angria(Příběhy Angrie)
Malé Brontövi děti si jako malé vytvořili vlastní světy, Gondal a Angrii, Emily s Anne Gondal a Charlotte s Branwellem Angrii. Pět povídek, jež jsou v této knize, jsou její poslední povídky o Angrii.
tales of angria
The Foundling(Nalezenec)
Jedná se o klasickou pohádku, napsanou Charlotte, když jí bylo pouhých 17 let. Příběh dokazuje, jak měla Charlotte bohatou a živou fantazii.
the foundling
The Green Dwarf(Zelený skřítek)
Zelený skřítek byl vlastně její první publikovanou novelou. Publikovala ji pod pseudonymem Wellesley roku 1833.
the green dwarf

The Secret(Tajemství)
the secret
The Spell(Kouzlo?)
the spell
Zdroj:bronte.org.uk
        wikipedie

Emma, Emma Brown

1. září 2010 v 11:55 | Kitty |  Brontë
Emma, je Charlottin pátý nedokončený román. Napsala pouhé dvě kapitoly, nebo alespoň se dvě kapitoly dochovaly.
emma

,,Jednou večer v listopadu roku 1854 seděla nedávno provdaná Charlotte Bronteová, autorka slavného románu Jana Eyrová, se svým manželem u krbu, když ji napadlo, že kdyby byla ještě svobodná, patrně by v tuto chvíli psala. Odešla pro svůj nedokončený román Emma, na němž před sňatkem pracovala, a celých dvacet stránek rukopisu přečetla nahlas. Reakce jejího laskavého manžela, který neměl příliš velký zájem o literaturu, byla vlažná: vyjádřil pouze obavu, že vzhledem k tomu, že se děj odehrává v dívčí škole, by ji kritici mohli obvinit z opakování témat. Bronteová rukopis odložila. Nikdy se nedozvíme, zda měla v úmyslu ho dopsat. O pět měsíců později zemřela."
V těchto dvou kapitolách se rozhodla pokračovat irská novinářka Clare Boylan. Napsala knihu, která na těchto dvacet stránek navazuje. Jmenuje se Emma Brownová. Tato kniha vyšla i u nás.
emma brown
Zdroj obrázků:amazon.uk