I.1 kapitola

17. července 2010 v 14:26 | Kitty |  Silnější než cokoliv
Tak a je tu první kapitolka. Pls, pište komenty.
Klik na celý článek ↓↓↓


……..Zanechala jsem Jana Křtitele samotného a vydala se zpět do svého pokoje. Byla jsem si jista, že neusnu, protože jsem se zmítala v pochybnostech. V pochybnostech, zda odjet s Janem Křtitelem. Byla jsem svým způsobem vděčná za to, že mi dal podmínku. Měla jsem teď pohnutku, proč to odmítnout. Byl tu totiž i jiný důvod, proč jsem chtěla zůstat v Anglii. Tento důvod jsem si donedávna nechtěla připustit. Dělila by mě totiž neuvěřitelná dálka od Thornfieldu a od mého pána. Ale nakonec, přísahala jsem si, že se od něj navždy odpoutám. A co by bylo lepší, než-li odcestovat přes půl Světa od něj? Pohlédla jsem na hvězdy. Byla krásná jasná noc. Bůh bude vždy stále při mně, pokud má víra v něj nezeslábne, ať budu kdekoliv.
                              Probudila jsem se brzy. Začínalo teprve svítat. Pečlivě jsem se ustrojila a přecházela po pokoji tam a sem, čekajíc až bude celý dům vzhůru. Mohlo být asi tak šest hodin, když jsem zaslechla kroky, které se zastavily u dveří mého pokoje, pod kterými se zakrátko objevil dopis. Poté osoba odrázovala pryč a já jen zaslechla bouchnutí domovních dveří.
,,To byl nejspíše Jan Křtitel,"pomyslela jsem si. ,, Odchází k Whitecrossu na dostavník do Cambridge." U dveří ležel dopis, který velmi vzbuzoval mou zvědavost. Zdvihla jsem ho ze země a posadila jsem se sním na postel. Ještě než jsem ho rozlepila, poznala jsem písmo, jímž byly napsána dvě slova:,,Slečně Eyrové". Patřilo Janu Křtiteli.
                       V dopise stálo:,, Milá slečno, věřím, že jste natolik svědomitá, že dodržíte svůj slib, jenž jste mi dala. Tedy, že mne budete doprovázet na mé cestě do Indie. Velmi dlouho jsem zvažoval Váš návrh. Zkoumal jsem ho ze všech úhlů. Hledal všechny zápory a klady. Dospěl jsem k závěru, že na Vaše rozhodnutí přistoupím, ale to pouze za určité podmínky. Převezmete mé jméno. Na naší cestě se nebudete jmenovat Jana Eyrová, nýbrž Jana Riversová-Eyrová. Budete se vydávat za mou sestru. Věřím, že při Vaší stálosti na mou zanedbatelnou podmínku přistoupíte.
        Pokud tak učiníte, rád bych Vás obeznámil o našem odjezdu, který se uskuteční po mém návratu z Cambridge. Musím Vás požádat, abyste byla připravena ihned odjet. Mám již zamluvena dvě místa na lodi, plující do Indie. Jelikož se jedná o loď, na které cestují lidé z lepší společnosti, buďte tak laskavá a požádejte Marii nebo Dianu o pomoc při nákupu nových šatů. Jistě uznáte, že je to nezbytné.
       Pokud byste nesouhlasila, k čemuž může také dojít, přeji Vám, abyste ve svém budoucím životě byla Bohu co nejvíce ku pomoci a žila úslužně vzhledem k našemu Stvořiteli.
                 S pozdravem Váš Jan Křtitel
                             Neumím popsat, co jsem v tu chvíli pociťovala. Štěstí? Štěstí, že pojedu na misii do Indie. Smutek? Smutek, že již nemám pohnutku, která by mě držela v Anglii.
,,Pan Rochester tu stejně není,"opakovala jsem si neustále dokola. ,,Nejspíš se vrátil k cestování po Světě a ke svému dřívějšímu životu." Tato skutečnost mi rozdírala srdce. Nevím, jak dlouho jsem tam seděla, ale ze zamyšlení mě vytrhly zvuky z kuchyně a hlasy mých sestřenic. ,,Co by si již pohledávala v Anglii? V Indii budeš užitečná. Budeš šířit víru, jež bude od nynějška znamenat celý tvůj život,"řekla jsem si přísně a vyšla z pokoje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama